Lezzetli Patlamış Mısır Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
FavoriteLoadingFavorilerine Ekle

40 kişinin defterinde

Lezzetli Patlamış Mısır Tarifi
2 Nisan 2015 386 defa okundu 0 yorum

Lezzetli Patlamış Mısır Tarifi

Patlamış Mısır Malzemeleri

Bir yemek kaşığı mısır

Bir yemek kaşığı sıvı yağ

Yeterince tuz

Patlamış Mısırın Yapılışı

Yağ bir kapaklı tencereye alınır içerisine mısır ilave edilerek sürekli karıştırılır. Aynı pilav için pirinç kavurur gibi yaklaşık 5 dakika kadar sürekli karıştırarak mısırlar kavrulur.

Mısırlardan ilk defa çıt çıt diye sesler çıkmaya başladığında tencerenin kapağı kapatılır ve patlama sesi bitene kadar ocakta tutulur.

Patlama sesi azaldığında hemen tencere ocaktan alınır ve hemen bir kaseye dökülür kesinlikle tencerenin içerisinde tutulma çünkü tenceredeki sıcaklıkla mısırlar hemen yanar.

İstenirse mısır patlar patlamaz istenilen baharatlar ile karıştırılarak tüketilebilir. Ben genellikle mısırların içerisine cajun baharat karışımı ilave ederek karıştırıyorum siz de sevdiğiniz baharat karışımları ile ya da sade tüketebilirsiniz.

Herkese afiyet olsun.

Benzer Yazılar

  • ZEYTİN DOLMASI TARİFİ
    ZEYTİN DOLMASI TARİFİ
    ZEYTİN DOLMASI TARİFİ Bloğumuzu takip edenler sürekli farklı tarifler vermeye çalıştığımızı bilirler bugün de uzun zamandır aklımda olan bir...
  • PANELİ HELLİM PEYNİRİ TARİFİ
    PANELİ HELLİM PEYNİRİ TA...
    PANELİ HELLİM PEYNİRİ TARİFİ Genelde dışı kaplanmış çıtır ve içi yumuşak farklı dokulardaki tarifler bana her zaman ilgi çekici...

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.