Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/lezzetlipratik/public_html/wp-content/themes/wpgurme/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lezzetlipratik/public_html/wp-content/themes/wpgurme/functions.php on line 39

Tefal Titanium İngenio İnceleme Yazısı

1 Ekim 2018 348 defa okundu 0 yorum

Tefal Titanium İngenio İnceleme Yazısı

Uzun zamandır almayı düşündüğüm ve sonunda aldığım tefal titanium ingenio büyük set’in kulanım deneyimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikli olarak neden bu ürünü tercih ettiğimi sizlere anlatmak istiyorum.Bu ürün

Almayı düşünmemdeki en önemli husus ürünün sapının kolayca çıkarılıp takılıyor olmasıydı. Çünkü mutfak dolabım maalesef çok büyük değil ve tencerelerin ve tavaların sapları maalesef çok yer kaplıyor. İkinci önemli husus ise istediğim gibi tavaları ve tencereleri bulaşık makinasına ve buzdolabına yer kapmadan koymaktı. Uzun araştırmalar sonunda bu ürünü aldım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.

Şimdi size deneyimimi ve artılarını ve eksileri aşağıda anlatmaya çalışacağım.

Kutusundan çıkan parçalar

2 adet tava (26 cm ve 28 cm)

1 adet 28 cm wok tava

1 adet 26 cm kısa tencere

1 adet 22 cm derin tencere

2 adet sap

3 adet cam kapak (22, 26, 28 cm), 2 adet plastik kapak (22, 26 cm)

Plastik kapaklar buzdolabına konulması için yapılmış bence iyi düşünülmüş bir özellik.

Malzeme kalitesi

Malzeme kalitesi olarak tencerenin yapıldığı malzeme, kaplamaları, plastik aksamı gibi hususları kastediyorum. Malzeme alüminyum bu nedenle çok ağır değil bu nedenle taşıması oldukça rahat. Tencerelerin ve tavaların taban kalınlıkları ideal ne çok kalın ne çok ince. Kaplama malzemesi oldukça başarılı tefalin kendi sitesinde tavalar için 2 kat dayanıklı yapışmaz malzeme kullanıldığı ifade ediliyor. Benim kullanım deneyimimi göre de oldukça dayanıklı olduğu görülüyor. Kapakları kenarları yumuşak plastik iç kısımları ise cam. Plastik malzemeleri dayanıklı sıcakta herhangi bir deformasyon olmadı(sürekli bulaşık makinasında yıkıyorum). Sapı aslında aklımı en çok kurcalayan kısmı oldu çünkü bu tip karışık klipsli mekanizmalarda sapın bozulma ihtimali olduğunu düşünüyorum ancak tefal 10 kg  kadar taşıyabileceğini ifade ediyor ayrıca 10 yıl garanti veriyor. Ben kullanırken de içi dolu olduğunda herhangi bir düşme yaşamadım ama vog tavasını sallarken biraz güvensiz hissettiriyor. Tavanın yapışmaz malzemesi çok başarılı neredeyse tabağa koyarken en yapışkan ürünler bile üzerinden kayıyor.

Ergonomi

Bu ürünün zaten geliştirilme nedeni ergonomi. Tavaların iç içe geçebilmesi gerçekten çok güzel. Dolapta inanılmaz az yer kaplıyor kapakları da buna göre tasarlanmış üstte herhangi bir kubbe şekli olmadığından kapaklar, tava ve tencereler üst üste oldukça kolay dizile biliyor. Tabi ki bu durum aynı şekilde buzdolabına koymak isterseniz de geçerli. Diğer güzel bir yanı tavada et pişirdikten sonra sapını çıkararak fırına koyabiliyorsunuz(bu özelliğini çok seviyorum) ancak kapaklar plastik olduğundan kapaksız şekilde konması gerekiyor. Ürünün temizliği de çok kolay sadece sıcak suyla bile kolaylıkla yıkanabiliyor. Ben aldığımdan beri bulaşık makinasında yıkıyorum sapları olmadığında kolaylıkla bulaşık makinasına sığıyor aynı zamanda herhangi bir çizilme gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Fiyat

Fiyat tabi ki göreceli bir durum ama ben 650 tl gibi bir fiyata aldım. Özelliklerine göre fiyatı uygun sayılabilir.

Genel Değerlendirme

Genel olarak tefal titanium ingeniodan memnunum . Bana göre tek sorun kapakların diğer metal ve cam kapaklara göre tencere ve tavalara tam oturmaması . Bu durumda aslında çok büyük bir problem değil ergonomik olması için bu şekilde tasarlanmış olduğunu düşünüyorum.

Eğer mutfağınızda çok yeriniz yoksa sürekli elinizde tencere tava yıkamak istemiyorsanız. Pişirdiğiniz malzemeleri tencere ile birlikte buzdolabına koymak istiyorsanız bu ürün tam size göre. Umarım almak isteyen arkadaşlar biraz fikir verebilmişizdir. İsterseniz youtube kanalımda yayınladığım inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.