Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/lezzetlipratik/public_html/wp-content/themes/wpgurme/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/lezzetlipratik/public_html/wp-content/themes/wpgurme/functions.php on line 39

Havuç Kızartması Tarifi

Havuç Kızartması Tarifi
8 Mayıs 2015 789 defa okundu 0 yorum

Havuç Kızartması Tarifi

Havuç o kadar sağlıklı bir malzeme ki onu her yemekte kullanmak gerekir. Havucun gözlere faydası uzun süredir bilinen bir gerçek olmasının yanında çok da besleyici. Havucu çorbalardan salataya, tatlılardan tuzlulara kadar her yemekte kullanabilirsiniz. Havucu yemeklerin içerisinde kullanabileceğiniz gibi vereceğim tarifte olduğu gibi sadece havuç kullanarak da yemekler yapabilirsiniz. Bugün size çok basit bir tarif olan havuç kızartmasını paylaşacağım şimdiden afiyet olsun.

Havuç Kızartması Malzemeleri

5 adet havuç

1 çay bardağı zeytinyağı

tuz, taze kekik

Üzeri İçin

4 yemek kaşığı yoğurt

Bir diş sarımsak

Acı sos (isteyen koyabilir)

Bir tutam maydanoz

Havuç Kızartması Yapılışı

Havuçları yıkayıp soyuyoruz. Sonra yuvarlak yuvarlak doğruyoruz.

Bir tavaya yağı koyuyoruz. Tava ısınmadan havuçları atıp, tuzu ekliyoruz. Güzelce kızartıyoruz.(diri kalmamalı) Ocağı kapatıp, bir tutam kekiği ekliyoruz.

Tavada havuçları kekikle karıştırıyoruz. Havuçları yağını süzerek tabağa alıyoruz.(Artan yağı atmayın üzerini süslemek için veya başka yemekleri lezzetlendirmek için kullanabilirsiniz.)

Üzeri için sarımsağı ince ince doğrayıp  yoğurt ile karıştırıyoruz.

Yoğurdu havucun üzerine döküyoruz. Acı sos ve maydanoz ile süslüyoruz.

AFİYET OLSUN…

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.